Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tábor Vápenice 2007

2. 8. 2007

Již sedmým rokem děti z naší Základní školy vyrazily spolu s dalšími kamarády do Bílých Karpat, aby strávily týden plný her a soutěží v Agroturistické ubytovně ve Vápenicích. Dva oddíly, Barbosáci a Břitníci, po celých sedm dní poznávaly krásu přírody, učily se tábornické dovednosti, soutěžily, ale také zvládly stezku odvahy.  Jejich vedoucí, holky z 9.B, jezdí na tábor od prvopočátku, a tak jim mohly předat své zkušenosti nebo poradit při hrách. Samy holky také pro děti připravily několik her a večer co večer organizovaly taneční soutěž „Vápenice dance". Děti se zaujetím sledovaly Pipi a Lili v podání Anety Habartové a Regíny Holčíkové, které se staly moderátorky této soutěže. A nebyla to soutěž ledajaká. Děti na večer vždy pilně cvičily a nenechaly nic náhodě. Sladit pohyby při tanci a vypadat dobře jim také pomohla Klára Varmužová a Denisa Vycudilíková.

 pict0069.jpg

Čtyři večery soutěžní dvojice bojovaly o prvenství, ale odborná porota, v jejímž čele seděl poslední finálový večer pan ředitel Michek, rozhodla, že vítězové jsou všichni.

pict0029.jpg

Počasí bylo nevyzpytatelné, střídalo se sluníčko s černými mraky, ale největší bouřky přišly vždy v noci. Bazén v areálu ubytovny zůstal nevyužitý, ale my jsme se nenudili. Jeden den jsme hráli hry Harryho Pottera - vyráběli jsme létající košťata a  pak lovili zlatonku. Také netradiční olympiáda se nesla v duchu slavného hrdiny a plnili jsme disciplíny jako je Hod na horského trola, Zásah na Zmijozel nebo Skok s kufrem R. Weasley. Tento den za námi na kole přijel Jaroslav Polách, který  s námi strávil celé odpoledne. pict0181.jpg

Týden uběhl jako voda a byl čas na balení věcí, poslední rozloučení s kamarády a cesta domů. Tábor jsme opouštěli plni zážitků a radosti z nového dobrodružství, které jsme tady zažili.

Rádi bychom poděkovali všem, bez nichž by se náš tábor neuskutečnil - KCM, ZŠ Červená cesta, SRPŠ při této škole, p.Jaroslav Polách, Dagmar a Přemysl Olbertovi, paní Vycudilíková, paní Novotná a paní Varmužová.

Za všechny děti M. Škrabalová, R. Lysoňková a A. Olbertová.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář